Start
Twierdza Zegrze na sprzedaż
WiTEK 04.11.2009. ostatnia aktualizacja: 11.11.2009.

Narodowy Bank Polski ostatecznie zrezygnował z budowy skarbca na terenie fortu Umocnienie Duże w Zegrzu. Właśnie ogłoszony został przetarg na sprzedaż fortu za niebagatelną sumę 28 mln PLN.

zegrze.skarbiec.28.jpg
zegrze.skarbiec.36.jpg
zegrze.skarbiec.30.jpg
zegrze.skarbiec.15.jpg
zegrze.skarbiec.01.jpg
zegrze.skarbiec.23.jpg
zegrze.skarbiec.17.jpg
zegrze.skarbiec.26.jpg
zegrze.skarbiec.05.jpg
zegrze.skarbiec.29.jpg
Plany budowy skarbca centralnego w Zegrzu legły w gruzach po ostatecznym ogłoszeniu wyników przetargu na realizację inwestycji. Firmy budowlane złożyły oferty dwukrotnie przewyższające przeznaczony na to budżet. Zaproponowano ok. 500 mln PLN wobec planowanych 250 mln PLN. Rozstrzygnięcie przetargu zbiegło się w czasie ze zmianą szefostwa banku, które już nie jest tak przychylne budowie. Ostatecznie uznano, że realizacja polskiego Fortu Knox jest ekonomicznie nieuzasadniona.

3 listopada 2009 roku bank ogłosił przetarg na sprzedaż fortu. Cena wywoławcza 28 mln PLN, rozstrzygnięcie 21 stycznia 2010 roku.

Teren fortu w planach zagospodarowania przestrzennego jest to ciągle teren specjalny. Jednak podobno istnieją plany zmiany planów zagospodarowania tak aby umożliwić tam zabudowę mieszkaniową. Mamy nadzieję, że to tylko plotki i teren fortu nie zostanie oszpecony w ten drastyczny sposób.

Tylko gdzie teraz znaleźć inwestora, który posiadsa taką sumę pieniędzy i ma pomysł co zrobić z tym wyjątkowym zabytkiem?
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt