Start
Spotkanie historyczne w rocznicę obrony Twierdzy Modlin
nowydwormaz.pl 25.09.2008. ostatnia aktualizacja: 26.09.2008.

Klub Przewodników PTTK "Bastion" oraz Nowodworski Ośrodek Kultury zapraszajA 28 września 2008 na SPOTKANIE HISTORYCZNE. Celem spotkania jest upamiętnienie 69. rocznicy obrony twierdzy Modlin we wrześniu 1939 r., popularyzacja historii Nowego Dworu Mazowieckiego oraz jego zabytkowej dzielnicy z przełomu XIX/XX wieku - twierdzy Modlin oraz ukazanie walorów historyczno-turystycznych Nowego Dworu Maz.

Zobacz także:

Spotkanie historyczne jest ogólnie dostępne i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych historią wojskowości oraz fortyfikacjami rosyjskimi z przełomu XIX/XX wieku, jak również polskimi umocnieniami stałymi z okresu międzywojennego. Każdy uczestnik spotkania jest zobowiązany do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się po terenie miasta Nowy Dwór Maz. oraz poleceń wydawanych przez przewodników Klubu PTTK "Bastion", w trakcie zorganizowanego zwiedzania obiektów twierdzy Modlin. Każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe z jego winy w przyrodzie oraz zabytkowej infrastrukturze twierdzy Modlin, w trakcie uczestnictwa w zorganizowanym spotkaniu historycznym.

Program:

godz. 10.00 – 11.00 Brama Ostrołęcka: "Fortyfikacje II Rzeczpospolitej Polskiej" – film dokumentalny.

godz. 11.00 – 11.45 Brama Ostrołęcka: "Przygotowania twierdzy Modlin do obrony we wrześniu 1939 r." - prezentacja multimedialna.

godz. 11.45 – 12.00 Brama Ostrołęcka: Zbiórka uczestników spotkania historycznego przed bramą Ostrołęcką.

godz. 12.00 – 13.30 rejon twierdzy Modlin: Zwiedzanie twierdzy Modlin po trasie nr 1 z przewodnikami Klubu Przewodników PTTK „Bastion” (obwód obwarowań wewnętrznych twierdzy). Zwiedzanie twierdzy Modlin po trasie nr 2 z przewodnikami Klubu Przewodników PTTK „Bastion” (obwód obwarowań zewnętrznych twierdzy).

godz. 13.30 – 14.00 rejon lotniska w Modlinie: Pokaz polskiego umundurowanie i uzbrojenia z września 1939 r. w rejonie schronu bojowego nr 3 na terenie lotniska w Modlinie.

godz. 14.00 – 15.30 rejon lotniska w Modlinie: Zwiedzanie tzw. fortu Sowińskiego na terenie lotniska w Modlinie.

godz. 16.00-17.00 (rejon prochowni przy bramie „Kadetów”): Ognisko turystyczne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt