Start arrow Start arrow Aktualności arrow IV zlot militarny w Twierdzy Modlin
IV zlot militarny w Twierdzy Modlin
twierdzamodlin.pl 27.07.2008. ostatnia aktualizacja: 17.08.2008.

W dniach 15-17 sierpnia br. Fundacja „Park Militarny Twierdzy Modlin” przy współudziale Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego organizuje IV już edycję Zlotu Militarnego. W długi sierpniowy weekend po raz kolejny będzie można zapoznać się z mundurami, ekwipunkiem oraz życiem żołnierskim z różnych lat i różnych konfliktów zbrojnych. Wszystko to będzie można obejrzeć dzięki żywym ekspozycjom przygotowanym przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Grupy ASG oraz niezależnych rekonstruktorów.

Zobacz także:

Ktoś musi grać złych Niemców (2008-05-01 19:05)

Berlin zdobyty, 2-4 maja 2008 w Modlinie (2008-04-20 15:04)

W tym roku duży nacisk kładziemy na maksymalny realizm historyczny. Na dzień dzisiejszy mamy zgłoszone osiem dioram, dotyczących głównie czasów 2 Wojny Światowej, niektóre z ekspozycji będą pokazywały współczesny wygląd żołnierzy. Dioramy będą przypominać obozowiska wojskowe różnych armii. Rekonstruktorzy przeniosą nas w czasie.

Główną atrakcją imprezy będą pokazy Grupy ASG "Ranger-Unit". W czasie trwania całego Zlotu Grupa ta zaprezentuje pokazy kompletnych misji, zaprezentuje taktykę Armii Amerykańskiej. W zeszłym roku Grupa swoimi pokazami zgromadziła całkiem pokaźną widownię. Należy dodać, że pokazy te będą odbywały się wśród odwiedzających. Grupa ta jest świetnie umundurowana i wyekwipowana. Niesamowite wrażenie robi też wyszkolenie tych młodych ludzi.

Nie zabraknie też pojazdów militarnych z różnych armii. Część pojazdów będzie stanowiła scenografię dioram. Jest to ciekawa forma prezentacji militarnych bardziej je urealniających.

Przy okazji Zlotu będzie można zwiedzić teren zabytku architektury militarnej jakim jest Twierdza Modlin. Otwarte będzie Muzeum Kampanii Wrześniowej mieszczące się w działobitni gen. Dehna. Z terenu Zlotu będzie się tam można dostać podziemnymi korytarzami oraz galeriami obronnymi, które ciągną się pod działobitnią. Kolejnym atrakcyjnym miejscem jest Wieża Tatarska, ze wspaniałym tarasem widokowym. Taras ten zapewnia panoramiczny widok na praktycznie całą Twierdzę oraz rzeki. Jak zwykle przy każdej naszej imprezie odbywać się będzie giełda militarna. Tradycyjnie przyjadą sprzedawcy militariów z całego kraju.

Imprezy cykliczne jakie organizujemy cieszą się ogromną popularnością. Tak Zlot jak i pokaz batalistyczny "Szturm na Berlin" gromadzą wielkie rzesze widzów. Nie wykluczone, że uda się nam przekształcić te wydarzenia z ogólnopolskich w międzynarodowe.

Szczegółowe informacje na www.twierdzamodlin.pl.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt