Start arrow Start arrow Prasówka arrow Życie Warszawy arrow Modlińska cytadela do wzięcia za pół ceny
Modlińska cytadela do wzięcia za pół ceny
mik, Życie Warszawy 18.05.2008.

Wkrótce Agencja Mienia Wojskowego wystawi na sprzedaż dwa kolejne fragmenty Twierdzy Modlin.

AMW najpierw chce wystawić na przetarg pralnię z 1900 r. Zabytkowy obiekt ma 1300 mkw. i leży na działce 0,8 ha. Cena wywoławcza budynku to pół miliona złotych. Licytacja w czerwcu.

Jesienią pod młotek trafi modlińska Cytadela wraz z 55 hektarami działki. Budynek ciągnący się ponad dwa kilometry to najdłuższe obronne koszary w Europie. Cytadela często mylona jest z całą Twierdzą Modlin.

– Twierdza to zespół fortyfikacyjny, a cytadela to jej wewnętrzna część – tłumaczy rzeczniczka Jolanta Plieth-Cholewińska.

Twierdza Modlin wpisana jest do rejestru zabytków. – Wszystkie obiekty są pod nadzorem konserwatora zabytków – dodaje rzeczniczka. – Nowy właściciel nie będzie mógł m.in. wyburzyć obiektu, ani postawić na działce nowego. Ale za to od wylicytowanej kwoty nabywca dostanie 50-proc. bonifikatę.

Agencja sprzedała już 25 nieruchomości, m.in. Bramę Ostrowską. W obiektach wykupionych od AMW powstały restauracje i Muzeum Kampanii Wrześniowej.Na terenie Twierdzy agencja dysponuje jeszcze 30 działkami o pow. 96 ha. Znajduje się na nich 67 obiektów, m.in. Reduta Napoleona i Brama Straceń.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt