Start arrow Start arrow Aktualności arrow III Zlot Pojazdów Militarnych w Modlinie
III Zlot Pojazdów Militarnych w Modlinie
WiTEK 29.07.2007. ostatnia aktualizacja: 30.07.2007.
11-12 sierpnia 2007 - III edycja ogólnopolskiego zlotu pojazdów militarnych oraz grup rekonstrukcji historycznej w Twierdzy Modlin. Wszystkich chętnych właścicieli pojazdów militarnych oraz grupy rekonstrukcji historycznej i ASG zapraszamy do udziału w zlocie na historycznym i klimatycznym terenie Twierdzy.

Image

III OGÓLNOPOLSKI ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH ORAZ GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ & ASG W TWIERDZY MODLIN.

W dniu 11-12 sierpnia 2007 roku po raz kolejny odbędzie się zlot pojazdów militarnych na wspaniałym terenie zabytku architektury militarnej jakim jest Twierdza Modlin. Jest to już trzecia edycja tej imprezy. Głównymi atrakcjami będą ekspozycje ciekawych pojazdów wojskowych z różnych lat. Dodatkowo przewidziany jest udział Grup Rekonstrukcji Historycznej i ASG. Prezentacje grup odbędą się w formie żywych dioram. Przedstawione zostaną scenki z życia obozowego żołnierzy różnych formacji. Statyczne wystawy uzupełnią epizody pozorowanych walk współczesnej Armii USA oraz Wojska Polskiego w wykonaniu członków grup ASG. 2 Brygada Saperów z Kazunia zaprezentuje pokaz użycia ciężkiego sprzętu saperskiego jak np. rozkładanie samobieżnego mostu.

W trakcie trwania zlotu czynna będzie Giełda militariów. Udział zapowiedziało wielu handlowców z całego Kraju. Czynne będzie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin a w nim tematyczne wystawy. Ekspozycje te dotyczą historii Twierdzy Modlin i pobytu oddziałów Wojska Polskiego na jej terenie. Po raz kolejny będzie można obejrzeć wystawę broni Pawła Zaniewskiego poszerzoną o nowe eksponaty. Przedstawimy nieznane fotografie oraz całe albumy zdjęć dotyczących Twierdzy Modlin ze szczególnym uwzględnieniem okresu międzywojennego. Tradycyjnie w Muzeum będą prezentowane kroniki niemieckie z Kampanii Wrześniowej. Teren główny Zlotu jest połączony z najciekawszym obiektem Twierdzy jakim jest działobitnia gen. Dehna podziemnym korytarzem oraz galeriami obronnymi pod działobitnią, które to zostały przystosowane do zwiedzania. Ta podziemna trasa ma długość 500 m i została zbudowana w 1831 roku. Przygotowana została trasa do prezentowania pojazdów w ruchu. Impreza jest dofinansowana z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Organizacja przy współpracy Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Główny patron medialny to kanał telewizyjny TVP Historia.

Więcej informacji na www.twierdzamodlin.pl.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt