Start arrow Start arrow Prasówka arrow Fakt arrow Fort Sokolnickiego zdobvtv! Teraz czeka na wielki remont.
Fort Sokolnickiego zdobvtv! Teraz czeka na wielki remont.
AS 30.12.2003.
Był symboliczny klucz, był też szampan i toast za pomyślność. Od wczoraj Fort Sokolnickiego jest już własnością żoliborza. Teraz tę zabytkową budowlę, będącą fragmentem Cytadeli, czeka gruntowny remont. W przyszłości będzie tu centrum kulturalne dzielnicy.

Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją: Krzysztof Bucholski, prezes warszawskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, czyli dotychczasowego właściciela fortu, wręczył symboliczny klucz nowemu właścicielowi - Markowi Rzewuskiemu, burmistrzowi żoliborza.

O przejęcie znajdującego się w parku żeromskiego fragmentu fortyfikacji z 1849 roku władze żoliborza walczyły 10 lat. Ale tak naprawdę wczorajsza uroczystość nie jest końcem, a początkiem drogi.

Teraz potrzebna jest inwentaryzacja, dzięki której dowiemy się, ile roboty i czeka nas przy modernizacji fortu - mówi Andrzej Kawka, rzecznik żoliborza. - Na pewno w pierwszej kolejności wyremontujemy dach.

Projektowanie i przygotowywanie modernizacji zabytkowych i pomieszczeń potrwa co najmniej rok. A już wcześniej władze dzielnicy czeka kolejna batalia - tym razem o pieniądze na pokrycie kosztów owej modernizacji.

 
następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt