Start
Fort Sokolnickiego zdobvtv! Teraz czeka na wielki remont.
AS 30.12.2003.
Był symboliczny klucz, był też szampan i toast za pomyślność. Od wczoraj Fort Sokolnickiego jest już własnością żoliborza. Teraz tę zabytkową budowlę, będącą fragmentem Cytadeli, czeka gruntowny remont. W przyszłości będzie tu centrum kulturalne dzielnicy.

Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją: Krzysztof Bucholski, prezes warszawskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, czyli dotychczasowego właściciela fortu, wręczył symboliczny klucz nowemu właścicielowi - Markowi Rzewuskiemu, burmistrzowi żoliborza.

O przejęcie znajdującego się w parku żeromskiego fragmentu fortyfikacji z 1849 roku władze żoliborza walczyły 10 lat. Ale tak naprawdę wczorajsza uroczystość nie jest końcem, a początkiem drogi.

Teraz potrzebna jest inwentaryzacja, dzięki której dowiemy się, ile roboty i czeka nas przy modernizacji fortu - mówi Andrzej Kawka, rzecznik żoliborza. - Na pewno w pierwszej kolejności wyremontujemy dach.

Projektowanie i przygotowywanie modernizacji zabytkowych i pomieszczeń potrwa co najmniej rok. A już wcześniej władze dzielnicy czeka kolejna batalia - tym razem o pieniądze na pokrycie kosztów owej modernizacji.

 
następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt