Start arrow Start arrow Prasówka arrow Gazeta Wyborcza arrow Warszawskie kanały otwarte dla Czytelników Gazety
Warszawskie kanały otwarte dla Czytelników Gazety
Jerzy S. Majewski, Tomasz Urzykowski 13.09.2004.
Zabiegaliśmy o to od lat. W końcu dyrekcja Wodociągów wyraziła zgodę. W najbliższą sobotę 100 Czytelników Gazety Wyborczej będzie mogło zejść pod ziemię - do warszawskich kanałów

O zgodę nie było łatwo. Do kanałów schodzili dotąd tylko wyszkoleni pracownicy wodociągów. Ich przełożeni ugięli się dopiero w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec lipca podziemny szlak z pl. Krasińskich nad Wisłę udostępniono harcerzom. Teraz zielone światło zapaliły przed czytelnikami \"Gazety\".

Wspólnie z dyrekcją miejskich wodociągów wybraliśmy dwie trasy. łatwiejsza - dostępna dla każdego - przebiega pod rondem u zbiegu Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich. Wchodzi się do niej niedużymi drzwiami wprost z podziemnego przejścia pod skrzyżowaniem. Trudniejsza - wymagająca już pewnej sprawności - łączy ulicę Freta z Wisłą. Właśnie tędy szli druhowie z ZHR. By ją pokonać, trzeba zejść kilka metrów po metalowych klamrach, a potem maszerować opadającym ku rzece burzowcem.

W tę niezwykłą podróż zapraszamy stu Czytelników, którzy jako pierwsi prawidłowo odpowiedzą na jedno z naszych pytań. Będziemy je drukować codziennie - od dziś do piątku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt