Start arrow Start arrow Prasówka arrow Gazeta Wyborcza arrow Twierdza kultury
Twierdza kultury
bart 19.06.2004.
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2138976.html
W Forcie Mokotów ulokowało się wiele drobnych firm. Od mniej więcej dwóch lat zaczęli tu ściągać artyści. Swoje studia fotograficzne mają Andrzej Świetlik oraz Agata Cholewińska. Działa też Studio Bakalie, które zajmuje się komunikacją - od tradycyjnej (graphic design) po performance.

- A my uprawiamy trójpolówkę: żywimy i poimy, robimy imprezy rozrywkowe dla grona przyjaciół i organizujemy imprezy strice kulturalne - wernisaże, spektakle i koncerty - śmieje się Janek Czernikiewicz, współwłaściciel lokalu Pruderia, która działa przez ścianę z Platige Image.

Obok Pruderii jest "show room" z ubraniami. - To moda młodych polskich projektantów. Pisali o nas, kiedy w japońskim magazynie "Madam Figaro" ukazał się duży materiał o Warszawie - cieszy się Kasia Piątek, projektantka i właścicielka Eklekta de Lux Boutique. Wyciąga z dumą grube pismo.

Fort powstał w XIX w. Stąd w 1939 r. prezydent Stefan Starzyński nadawał przez radio alarm dla miasta Warszawy (o czym przypomina tablica pamiątkowa). - A w PRL działały zagłuszaczki Wolnej Europy - twierdzi szef Pruderii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt