Start
Modlin bez przetargu
Tomasz Urzykowski 25.05.2004.
Nie ma chętnych na wydzierżawienie zabytkowej cytadeli w Modlinie. Do udziału w przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Chociaż ustny przetarg ma się odbyć dopiero 28 maja już dziś wiadomo, że szanse na jego powodzenie są minimalne. Do poniedziałku warszawski oddział Agencji Mienia Wojskowego czekał na zgłoszenia zainteresowanych. Bez skutku. Nikt nie wpłacił wadium. - Być może jakaś wpłata z zagranicy nadejdzie z opóźnieniem, ale raczej na to nie liczę - mówi dyrektor oddziału, Krzysztof Bucholski.

Kilka dni temu pisaliśmy o rozkradaniu zabytkowej Twierdzy Modlin przez hordy złodziei. Zorganizowane grupy rabusiów ogołacają opuszczone przez wojsko obiekty ze stalowych wrót i okiennic, kabli, a nawet belek stropowych. Jedyną nadzieją na uratowanie tego bezcennego zespołu jest znalezienie dla niego gospodarza. Ostatnio najpoważniejszym zainteresowanym była grupa kapitałowa związana z amerykańskim reżyserem Georgem Lucasem. Planowała tu kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy z hotelem, kasynem i polem golfowym. - Mocno liczyliśmy, że weźmie udział w przetargu, ale się nie odezwała. Nie wiem z jakiego powodu - ubolewa Krzysztof Bucholski.

W tej sytuacji &quotlwariant amerykański" proponuje zastąpić "wariantem miejscowym" i sprzedać budynki i tereny wokół cytadeli różnym firmom. - Zgłaszają się do nas chętni np. z branży reklamowej lub filmowej. Chcą kupić pojedyncze obiekty. W ten sposób możemy sprzedać m.in.: Bramę Ostrołęcką, budynek piekarni, działobitni napoleońskiej i działobitni gdzie kręcono film "CK Dezerterzy". Ceny będą bardzo atrakcyjne - zapowiada dyrektor.

W gestii Agencji Mienia Wojskowego miałby pozostać długi na ponad dwa kilometry budynek koszar. Zdaniem dyr. Bucholskiego, nie znajdzie się kupca na takiego molocha. - Możemy go wydzierżawić różnym instytucjom. Wiem, że są tym zainteresowane szkoły - mwói. - Przetarg na sprzedaż pierwszych budynków i działek ma być ogłoszony w ciągu dwóch miesięcy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt