Start arrow Start arrow Prasówka arrow Życie Warszawy arrow Mieszkania w Forcie
Mieszkania w Forcie
DAZ 29.06.2004.
Fort Śliwickiego - zaniedbany teren nieopodal ul. Jagiellońskiej zostanie zagospodarowany. Urząd dzielnicy Praga Północ ogłosił przetarg na projekt zabudowy otoczenia fortu. W jego okolicach powstaną mieszkania komunalne.

Golędzinów i Śliwice - dwa tradycyjne rejony Pragi Północ zmieniają swoje oblicze. Na terenie Golędzinowa niedawno powstało na działce po bazie policyjnej osiedle mieszkaniowe dla policjantów. Teraz przyszedł czas na Śliwice, rejon położony na północ od osiedla i ronda Starzyńskiego.

- W tym roku przeznaczymy 500 tys. zł na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej Fortu Śliwickiego - mówi Lech Kobus, rzecznik urzędu dzielnicy Praga Północ. Co to oznacza? Projekt zawierać ma również pomysł na osiedle mieszkaniowe. Właśnie tu zamieszkać mają osoby, które żyją w starych, zagrażających życiu kamienicach na Pradze. - Nie wyklucza to, że w osiedlu będą mogli zamieszkać warszawiacy z innych dzielnic - zaznacza Lech Kobus.

Przetarg na koncepcję Fortu Śliwickiego ma zostać rozstrzygnięty już w sierpniu. Prace budowlane, jeśli będą fundusze, ruszą już w przyszłym roku. Architekci przygotowujący koncepcję zagospodarowania fortu będą musieli wziąć pod uwagę fakt, że obiekt ten jest pod ochroną konserwatora.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt