Start arrow Start arrow Aktualności
Aktualności
Najnowsze wiadomości dotyczące fortyfikacji i militariów. Informacje z spotkaniach, imprezach i zlotach. Zmiany w serwisie internetowym.

Dni Cytadeli Warszawskiej 2004.05.15-16
WiTEK 11.05.2004. ostatnia aktualizacja: 20.06.2008.
W sobotę 15 maja - zwiedzanie zewnętrznych fortyfikacji Cytadeli od strony zachodniej oraz jej wnętrza: kazamaty, pl. Gwardii, Muzeum Wojsk Lądowych, fragmenty wałów. Zbiórka o godz. 9:30 na pl. Inwalidów przy pomniku I Dyw. Panc. Gen. Maczka. Wstęp wolny za okazaniem dowodu tożsamości ze zdjęciem. W niedzielę 16 maja - zwiedzanie X Pawilonu, fragmentów fortyfikacji od strony Wisły oraz fortu Legionów. Zbiórka o godz. 10:00 przy Bramie Straceń. Organizatorzy: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Dowództwo Wojsk Lądowych oraz Oddział Warszawski Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji.
 
TPF spotkanie 2004.05.11
Najbliższe spotkanie warszawskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji odbędzie się we wtorek 11 maja o godz. 17:30 w Muzeum Techniki w Warszawie.
 
update
Nowy wygląd całego serwisu. Nowa funkcjonalność. Powstał katalog linków oraz katalog artykułów prasowych (zapraszam wszystkich do dodawania nowych pozycji). Z nowych materiałów: unikalne zdjęcia Umocnienia Dużego w Zegrzu, tekst o cerkwi garnizonowej w Zegrzu, zdjęcia z Legionowa, koszary w Białobrzegach, mosty w Zegrzu i inne.
 
Modlin - kradzież pancerza z prochowni
Z dwóch prochowni Twierdzy Modlin (Myza i Ogród Komendanta) skradziono wszystkie drzwi pancerne. Sprawcy zostali złapani... i puszczeni wolno. Nic tylko iśc i kraść... Problem w tym, że taki zabytek poszedł do pieca. Już bym wolał żeby został wywieziony za granice. Przynajmniej byłaby szansa na obejrzenie go kiedyś.
 
Fort VII Cybulice - kradzież pancerza
Pancerna kopułka na forcie w Cybulicach, jedna z ostatnich w Twierdzy Modlin, została skradziona. Razem z nią zginęły inne fragmenty pancerne (drzwi). Niestety takie zdarzenia sa nagminne na terenie całego kraju. W związku ze wzrostem cen stali na świecie wzrosły ceny złomu. Ginie wszystko co można sprzedać - czas sie bać o własne ogrodzenia.
 
Nowości wydawnicze
Nareszcie ukazała się długo oczekiwana książka Henryka Bochenka "Twierdza Modlin". Pozycję wydano w serii "Twierdze i zamki". Książka w twardej oprawie, 516 stron kredowego papieru, do nabycia w internetowej księgarni Bellony za 52,6zł.
 
Fort w Zegrzu do wyburzenia
Umocnienie Duże w Zegrzu pod koniec 2002 roku zostało sprzedane Narodowemu Bankowi Polskiemu. Teren fortu jest teraz całkowicie niedostępny i prawdopodobnie już nigdy nie będzie... Niestety NBP ma zamiar wyburzyć część fortu (dwa bloki koszarowe i dwie prochownie). Pozostaje mieć nadzieję, że pozostała część umocnienia będzie miała w NBP dobrego gospodarza i zostanie zachowana od zniszczenia. Oby nie były to tylko nadzieje...
 
Nowości wydawnicze
Właśnie ukazała się na rynku książka Jacka Szczepańskiego "Powiat legionowski na dawnej pocztówce" (tom II). W pięknie wydanym albumie pokazanych zostało ponad 60 pocztówek Legionowa i okolic. Szczególnie interesujące są zdjęcia carskich koszar z terenu miasta. Cena 20zł.
 
update
Historia, zdjęcia i opis kolejnych umocnień - fort XV i grupa Carski Dar w Twierdzy Modlin.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 127


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt