Start arrow Start arrow Aktualności
Aktualności
Najnowsze wiadomości dotyczące fortyfikacji i militariów. Informacje z spotkaniach, imprezach i zlotach. Zmiany w serwisie internetowym.

AMW
AMW wystawiła na sprzedaż jeden z carskich bydynków koszarowych w Legionowie. Działa przy ul. Zegrzyńskiej do kupienia za 250 tys. zł więcej...
 
nowości wydawnicze
Ukazała się kolejna książka Jacka Szczapańskiego. Tym razem poświęcona wojskom balonowym stacjonującym na terenie dzisiejszego Legionowa. "Wojska balonowe. Legionowo 1897-1939".
Prezentacja książki odbędzie się 23.10.2004, o godz. 17.00 w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (była Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Broniewskiego 7) Wejcie od ul. Sowińskiego.
 
update
Przepraszam za długą nieobecność ale czasu na wszystko brakuje. Pojawiło się kilka zdjęć w dziale Zegrze (mosty) i Legionowo (IWŚ, IIWŚ). Wkrótce kolejne nowości.
 
zmarł Ryszard Bochenek
Zmarł płk Ryszard Henryk Bochenek, profesor WAT, jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie fortyfikacji i jej historii. Autor wielu książek m.in. o Modlinie. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek, 15 czerwca, o godz. 9.30 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej w Warszawie. Pogrzeb o godz. 12.00 na Powązkach Wojskowych.
 
update
Nowe materiały: krótki tekst o koszarach w Zegrzu. Dodatkowo archiwalne zdjęcia koszar w trakcie I Wojny Światowej.
 
nowości wydawnicze
TPL wydał pierwszy tom "Rocznika Legionowskiego". W książce przeczytać możemy m.in. artykuły: 50 lat praw miejskich Legionowa; Geneza nazwy Legionowo; Garnizon Warszawy w okresie I RP; Obserwatorium Astronomiczn-Geodezyjne w Borowej Górze; Zarys dziejów Zakładów Przemysłowych "Podkowa"; Publikacje z zakresu historii regionalnej; Skarby i perełki powiatu legionowskiego. Ponadto biografie znanych Legionowiaków (m.in. ks. Jan Mrugacz), recenzje książek o Legionowie oraz archiwalne materiały źródłowe.
 
TPF spotkanie 2004.06.08
Najbliższe spotkanie warszawskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji odbędzie się we wtorek 8 czerwca o godz. 17:30 w Muzeum Techniki w Warszawie. W planie spotkania referat Stefana Fuglewicza - "Twierdza Modlin - skazana na zagładę?".
 
Dni Nowego Dworu Maz. 2004.06.4-6
W dniach 4-6 czerwca NDM obchodzi 630 rocznicę nadania praw miejskich. W programie uroczysości przewidziano m.in. "widowisko historyczne epoki napoleońskiej", które odbędzie się 5 czerwca (sobota) o godz. 11:00 przy Bramie Północnej Twierdzy Modlin. Więcej informacji i pełen program obchodów na stronie NDM www.nowydwormaz.pl.
 
TPL 25-lecie 2004.05.29
Towarzystwo Przyjaciół Legionowa obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji TPL serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 29 maja o godz. 16.00 w budynku SMLW przy ul. Jagiellońskiej 11 w Legionowie. W programie przewidziano: - Referat Piotra Chróściela poświęcony 25 rocznicy TPL, - Prezentację 1 tomu "Rocznika Legionowskiego", - Wystawę artysty plastyka Stanisława Bieniasa.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 127


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt