Start arrow Start arrow Aktualności
Aktualności
Najnowsze wiadomości dotyczące fortyfikacji i militariów. Informacje z spotkaniach, imprezach i zlotach. Zmiany w serwisie internetowym.

Giełda militarii w Twierdzy Modlin 2006.03.18-19
V Ogólnopolska Giełda Kolekcjonerska Militariów i Staroci, odbędzie się w dn. 18 - 19 marca 2006 r. w Twierdzy Modlin. Szczegóły na www.twierdzamodlin.pl
 
update - Fort I Zakroczym
Nowy artykuł i galeria zdjęć z fortu I w Zakroczyniu (Twierdza Modlin). To jeden z najciekawszych fortów twierdzy, bardzo dobrze zachowany. Niestety jak w wielu innych przypadkach ktoś zagraża jego istnieniu. Więcej: Fort I Zakroczym.
 
Inscenizacja - bitwa pod Olszynką Grochowską 2006.02.25
25 lutego (sobota) w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbędzie się widowisko historyczne: Bój o Olszynkę Grochowską 1831. w bitwie wezmą udział napoleońskie GRH z Polski i zagranicy. Początek bitwy o godz. 15:00, ale całość imprezy rozpocznie się dużo wcześniej. Więcej informacji na: http://www.poloniamilitaris.pl/
 
update - Skarbiec NBP
Wrzuciłem trochę informacji na temat Skrabca Centralnego NBP na terenie fortu w Zegrzu. Zgromadziłem także kilka artykułów prasowych oraz wątków z forów internetowych. Więcej informacji na podstronie: Skarbiec NBP.
 
NBP buduje skarbiec na forcie w Zegrzu
W ostatnich dniach pojawiły się w gazetach (Gazeta Wyborcza, życie Warszawy) informacje o planach NBP co do fortu w Zegrzu. Przypominam więc o sprawie, o której wiadomo od ponad trzech lat: Narodowy Bank Polski ma zamiar bezpowrotnie zniszczyć bezcenny zabytek i postawić w jego miejscu skarbiec centralny i centrum informatyczne.
 
I Zimowy Zlot Pojazdów Militarnych w Twierdzy Modlin 2006.02.18-19
W dniach 18-19 luty 2006 roku odbędzie się I Zimowy Zlot Pojazdów Militarnych, IV Ogólnopolska Giełda Kolekcjonerska Militariów i Staroci oraz inscenizacja bitwy ARDENY 44-45. A wszystko to w Twierdzy Modlin. Szczegóły na www.twierdzamodlin.pl
 
update
Uzupełniłem bazę artykułów prasowych - dodane wiadomości pochodzą z okresu prawie dwóch ostatnich lat z Gazety Wyborczej i życia Warszawy.
 
Zawalone kazamaty fortu Traugtta
Kilka dni temu zawaliła się część kazamat kaponiery przeciwskarpowej fortu Traugutta (Aleksieja) w Warszawie. Umocnienia od dawna są opuszczone i zaniedbane. Zawalony fragment znajduje się pod ulicą Bonifraterską, zniszczony jest więc jej fragment. ZDM zadecydował o zamknięciu ulicy. Nie wiadomo jakie będą dalsze losy zabytkowych umocnień.
 
nowości wydawnicze
Ukazała się nowa książka dr Jacka Szczepańskiego - "Z dziejów rosyjskiego 4. Batalionu Kolejowego (1877-1915)". Autor, Oficyna Wydawnicza "Ajaks" oraz Towarzystwo Przyjaciół Legionowa zapraszają na prezentację książki, która odbędzie się 12 listopada 2005 r. (sobota) o godz. 14.00 w Domu Kościuszkowca przy ul. Koszarowej 1 w Legionowie (teren jednostki wojskowej, dojazd: http://www.muzeum.legionowo.pl/bibliografia/Szczepanski_kolejowy/dojazd.jpg). W programie przewidziano wystąpienie prof. Adama Dobrońskiego oraz prezentację archiwalnych zdjęć koszar w Legionowie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 127


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt