Start arrow Start arrow Aktualności
Aktualności
Najnowsze wiadomości dotyczące fortyfikacji i militariów. Informacje z spotkaniach, imprezach i zlotach. Zmiany w serwisie internetowym.

update
Dołożyłem najnowszy artykuł z "życia Warszawa" o Forcie Legionów (patrz: prasa->żW 2002-03-30).
 
XV Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji
W dniach 1-5 maja 2002, w Bornem Sulinowie, odbędzie się XV Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji. Organizatorzy: Zachodniopomorskie Towarzystwo Poszukiwaczy Zabytków i Militariów (tel. 0-603-229-511) oraz Fundacja "Latebra" (tel. 0-604-382-422).
 
Nowości wydawnicze
S. łagowski "Historia Warszawskiej Cytadeli". Oficyna Wydawnicza Ajaks, Pruszków 2002. 155 stron w twardej oprawie za ok. 35PLN. Jeszcze z zeszłego roku: Ryszard Bochenek "Zarys historii twierdzy Modlin. Fortyfikacja tom XIII". Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji, Warszawa 2001. 260 stron w twardej oprawie za 35PLN w internetowej księgarni Fortecy... Czy to znaczy że nie ukaże się "Twierdza Modlin" w Bellonie ?
 
Legionowo - wyburzenie koszarowca
"Straszny dwór" w Legionowie przestał istnieć !!! Ten jeden z dwóch najstarszych budynków carskiego garnizonu został rozebrany w ostatnim tygodniu marca 2002 roku. Więcej o koszarach w Legionowie i jedne z ostatnich zdjęć koszarowca w dziale Legionowo->Obóz Hurki.
 
Transakcje AMW
AMW sprzedała kolejne forty Twierdzy Modlin: fort Xc (X) Henrysin (cena wywoławcza 115 tys. PLN) oraz fort XIc (D-4) Strubiny (cena wywoławcza 40 tys. PLN). Aktualnie na sprzedaż przeznaczony jest fort XIb (XI) w Strubinach (80 tys. PLN) oraz fort XVIIa (D-9) w Janówku (35 tys. PLN). Więcej na ten temat...
 
Warszawa - konferencja AMW
W Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Agencję Mienia Wojskowego a poświęcona problemom zagospodarowania terenów fortecznych dawnej Twierdzy Warszawa. W jej trakcie zostało podpisane porozumienie pomiędzy AMW i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w sprawie procedur stosowanych przy sprzedaży fortyfikacji Warszawy i Modlina. Ciekawe tylko jak to porozumienie będzie się miało do rzeczywistości bowiem konkretne pytania zadane przez inwestora, który nabył fort Szczęśliwice, pozostały bez odpowiedzi (zabrakło kompetentnych osób na sali).
 
Nowości wydawnicze
Lech Królikowski "Twierdza Warszawa" wyd. II, Bellona 2002. Książkę wzbogacono o dużą ilość zdjęć (także lotniczych) oraz uchwałę o planach zagospodarowania systemu fortecznego twierdzy. 380 stron na kredowym papierze, w twardej oprawie za 44PLN w internetowej księgarni Bellony.
 
update
Kończą się wakacje więc coś trzeba wrzucić na stronę. Pojawiło się: fort VI Okęcie w Warszawie, Cytadela Warszawska, fortowa Twierdza Warszawa, plan fortu Dębe, rysunki i poprawki w słowniku terminologii fortecznej...
 
update
Przepraszam za długą nieobecność. Pojawiły się teksty: ogólnie o Twierdzy Warszawa + mapa, forty Cytadeli + mapa, forty w Wawrze i Kawęczynie, fort Służew... Drobne zmiany w php.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 117 z 127


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt