Start
Witamy w serwisie forty.waw.pl
Twierdza Modlin - otwarte widoki
Prasówka - Gazeta Wyborcza
pik 11.09.2002.
www2.gazeta.pl/cjg/1,31906,1013240.html
Przez najbliższy miesiąc będzie można zwiedzać część jednej z największych twierdz w Polsce. Modlińscy przewodnicy dyżurować będą na Wieży Tatarskiej - najlepszym punkcie widokowym w okolicach naszego miasta.
Czytaj więcej
 
Wytniemy tu wszystko
Prasówka - Życie Warszawy
Wojciech Andrzej Szydłowski 29.08.2002.
Na bemowskich fortach nadal słychać ryk pił. Mimo protestów mieszkańców, wycinanie drzew idzie pełną parą. Pisaliśmy o tym jako pierwsi kilka dni temu. W sukurs przyrodzie pośpieszyli... artyści.
Czytaj więcej
 
Ostre cięcie
Prasówka - Życie Warszawy
Wojciech Andrzej Szydłowski 23.08.2002.
www.zw.com.pl/apps/informacje/warszawa/tekst.jsp?place=zw_archive_warszawa&news_id=2224
Od wczesnych godzin rannych na Forcie Bema słychać ryki pił tarczowych i zwalanych drzew. Stuletnie graby, klony i dęby padają jak zapałki. Raz po raz podjeżdżają ogromne ciężarówki, na które ekipa ludzi ładuje ścięte drzewa i wywozi.
Czytaj więcej
 
Działki, koszary i lotniska
Prasówka - Życie Warszawy
Barbara Czajkowska 10.05.2002.
Warto przyjrzeć się ofercie Agencji Mienia Wojskowego, szczególnie jeśli jest się szefem firmy, która poszukuje budynku do zaadaptowania na biuro. Coś dla siebie znajdą także inwestorzy chcący otworzyć restaurację w niebanalnym otoczeniu albo przejąć ośrodek wypoczynkowy.
Czytaj więcej
 
Co dalej z Twierdzą Warszawa?
Prasówka - Życie Warszawy
Anna Nalewajska 19.04.2002.
Do naszych czasów zachowała się Cytadela i 28 spośród 40 składających się na Twierdzę fortów, wybudowanych przez Rosjan w XIX w. Jeszcze do niedawna pozostawały one we władaniu wojska. Teraz wiadomo już, że większość tych obiektów będzie musiała znaleźć nowych użytkowników. Co zrobić, by nie ucierpiały na tej operacji i były prawidłowo zagospodarowywane?
Czytaj więcej
 
Twierdza zdobyta
Prasówka - Kulisy
Włodzimierz Liksza 19.04.2002.
Wstąpiłem na działo... i razem ze mną pan Erazm Domański, gospodarz Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w IX Forcie Twierdzy Warszawskiej przy ul. Powsińskiej 13. Staliśmy tak na tej lufie armaty z trudem utrzymując równowagę, ale tylko w taki sposób z tego podwyższonego miejsca można było być słyszalnym i obejmować wzrokiem wszystkich uczestników 82. SPACERU z SYRENKĄ.
Czytaj więcej
 
Podziemne tajemnice
Prasówka - Życie Warszawy
Joanna Tomczak 30.03.2002.
Co kryją podziemne, wijące się korytarze pod Fortem Legionów? Czy prawdziwe są pogłoski o tunelu łączącym go z Cytadelą? Dlaczego w latach 20. XX w. zamurowano tam niektóre piwniczne pomieszczenia? Reporterzy "życia Warszawy" zwiedzili tajemnicze lochy, o których istnieniu większość warszawiaków nie ma pojęcia.
Czytaj więcej
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 246 - 252 z 286


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt