Start
Witamy w serwisie forty.waw.pl
update - Skarbiec NBP
Aktualności - Aktualności
Wrzuciłem trochę informacji na temat Skrabca Centralnego NBP na terenie fortu w Zegrzu. Zgromadziłem także kilka artykułów prasowych oraz wątków z forów internetowych. Więcej informacji na podstronie: Skarbiec NBP.
 
Obrona fortu
Prasówka - To i Owo
Tomasz Elbanowski 16.02.2006.
toiowo.tio.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=217&Itemid=86
Budowa skarbca Narodowego Banku Polskiego w Zegrzu ma ruszyć w połowie tego roku. Miłośnicy fortyfikacji protestują przeciw planowanemu w związku z tym wyburzeniu części zabytkowego fortu. Samorząd Serocka i NBP twierdzą, że nowa inwestycja to najlepsza ochrona zabytku.
Czytaj więcej
 
Nie wszystko złoto...
Prasówka - To i Owo
Tomasz Elbanowski 09.02.2006.
http://toiowo.tio.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=193&Itemid=86
Skarbiec banku centralnego ma stanąć w miejscu unikalnego zabytku architektury fortecznej. Inwestor planuje wyburzenie części zegrzyńskiego fortu. - To ostatni moment, żeby wpłynąć na NBP i ocalić obiekt - mówi rzeczoznawca ministra kultury, krytykując zaniedbania konserwatora zabytków.
Czytaj więcej
 
NBP buduje skarbiec na forcie w Zegrzu
Aktualności - Aktualności
W ostatnich dniach pojawiły się w gazetach (Gazeta Wyborcza, życie Warszawy) informacje o planach NBP co do fortu w Zegrzu. Przypominam więc o sprawie, o której wiadomo od ponad trzech lat: Narodowy Bank Polski ma zamiar bezpowrotnie zniszczyć bezcenny zabytek i postawić w jego miejscu skarbiec centralny i centrum informatyczne.
 
I Zimowy Zlot Pojazdów Militarnych w Twierdzy Modlin 2006.02.18-19
Aktualności - Aktualności
W dniach 18-19 luty 2006 roku odbędzie się I Zimowy Zlot Pojazdów Militarnych, IV Ogólnopolska Giełda Kolekcjonerska Militariów i Staroci oraz inscenizacja bitwy ARDENY 44-45. A wszystko to w Twierdzy Modlin. Szczegóły na www.twierdzamodlin.pl
 
Skarbiec i biurowiec Narodowego Banku Polskiego
Prasówka - Gazeta Wyborcza
Michał Wojtczuk 01.02.2006. ostatnia aktualizacja: 19.05.2007.
Narodowy Bank Polski przymierza się do realizacji kilku inwestycji. Na Woli powstanie nowy biurowiec, tuż obok centrali przy Świętokrzyskiej na biura zostanie zaadaptowany budynek mieszkalny, a w Zegrzu powstanie Skarbiec Centralny.
Czytaj więcej
 
update
Aktualności - Aktualności
Uzupełniłem bazę artykułów prasowych - dodane wiadomości pochodzą z okresu prawie dwóch ostatnich lat z Gazety Wyborczej i życia Warszawy.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 147 z 286


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt